Autobusy się zmieszczą?

  12

  Coraz wyraźniej widać ostateczny kształt nowego ronda na ulicy Śląskiej. Wygląda imponująco, ale czy aby wjazdy nie są zbyt wąskie? – To jest wyłącznie złudzenie, spowodowane przez wyjątkowo  szeroki chodnik wraz ze ścieżką rowerową (4,5 metra) – tłumaczy Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – To rondo i najazdy są szersze niż na największym rondzie w Świdnicy, które znajduje się na ulicy Kazimierza Wielkiego.


  Obawy kierowców spowodowały kłopoty z realizacją projektu przebudowy placu św. Małgorzaty. Tam trzeba było poszerzać najazdy niemal na finiszu inwestycji. – Nie spodziewam się takich niespodzianek na Śląskiej – przekonuje Maciej Gleba.

  A pierwsza część wyremontowanej ulicy wraz z rondem ma być oddana do użytku najprawdopodobniej już w nadchodzącym tygodniu. Wykonawca ma czas do 15 sierpnia. Terminy naglą, bo konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie remontu wlotu Śląskiej od ulicy Westerplatte (wykonawca ma czas tylko do 15 października). W połowie roku miasto otrzymało 3 miliony złotych  długo oczekiwanego dofinansowania na remont mostku, nawierzchni i chodników w tym miejscu z tzw. schetynówek. Dopóki jednak nie zakończy się budowa ronda, w tym miejscu ulicy nie można zamknąć.

  Prace na ul. Śląskiej prowadzone są od października 2010 r. Przebudowa ulicy Śląskiej obejmuje odcinek o długości 670 m, którego szerokość jezdni powiększona zostanie do 7 m. W ramach inwestycji powstały chodniki, ścieżka rowerowa oraz z jazd do planowanego aquaparku. Inwestycja przebudowy ul. Śląskiej i mostu opiewa na 6,4 mln zł. W tym 2,9 mln zł miasto otrzyma z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 3,5 mln zł na ten cel Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułW dawnym komisariacie rehabilitacja
  Następny artykułPotrącenie na Westerplatte