Zgoda na poszerzenie podstrefy

  2

  Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 5 lipca radni wyrazili zgodę na poszerzenie podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” oraz na przystąpienie gminy do spółki.Gmina chce rozszerzyć swoją podstrefę o kolejne blisko 9 hektarów i wnieść je aportem, jako udział, do „Invest-Parku”. Zasoby gruntów gminy w podstrefie po transakcji z GEĄ, która niedawno kupiła ponad 5 hektarów, w zasadzie się wyczerpały. Kilka rozproszonych hektarów nie skusi żadnego dużego inwestora.

  Mamy w tej chwili deficyt gruntów w podstrefie, jej poszerzenie jest więc koniecznością – argumentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

  Gmina wniesie nowe tereny (jest to ok. 9 ha) aportem do spółki „Invest-Park”, stając się jednocześnie jej udziałowcem. To zwiększy szanse na zdobycie inwestora i da gminie lepszą pozycję do negocjacji samych warunków inwestycji.

  Podstrefa Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o. w Wałbrzychu ma łączną powierzchnię 10,3272 ha gruntów,

  z czego:

  – 1,2905 ha , to gruntu położone przy ul. Świdnickiej 57 w Świebodzicach, a ich właścicielem jest „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o.o. w Wałbrzychu (już zagospodarowane),

  – 9,0367 ha to grunty będące własnością Gminy Świebodzice, położone w okolicach ul. Strzegomskiej w Świebodzicach.

  To właśnie w tym obszarze firma GEA Polska kupiła 5,8845 ha gruntu. Tereny, które mają być dołączone do podstrefy, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów, zakupionych przez firmę GEA – oddziela je zaplanowana do budowy droga – nazwana już ulicą Strefową.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułDotacje na zestawy solarne
  Następny artykułPo wsparcie warto sięgać. Wywiad