Śpiesz się z wykupem mieszkania!

  6

  Tylko do 2013 roku będą obowiązywały obecne, wysokie bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych. Kto chce stać się właścicielem i zaoszczędzić co najmniej kilka tysięcy złotych, musi decyzję podjąć najpóźniej do końca przyszłego roku. Później będzie drożej.

  Od 2000 roku miasto sprzedało 3 400 mieszkań. Najwięcej w latach 2005-2006, gdy bonifikata sięgała 99%. W tej chwili podstawowa stawka obniżki to 90%, a przy wykupie ostatniego mieszkania (co prowadzi do całkowitej prywatyzacji) – 97%.

  – Od 2013 roku, zgodnie z niedawną decyzją Rady Miejskiej, bonifikata podstawowa zmniejszy się do 85% – wyjaśnia Arkadiusz Sobczak, dyrektor Departamentu Mienia Komunalnego. – 5% może się wydawać niewielką obniżką, ale wystarczy prosty przykład: za dziś wykupywane mieszkanie trzeba zapłacić np. 6 tysięcy złotych, a w 2013 już 9 tysięcy.

  Taka zmiana ma spowodować mobilizacje lokatorów do podjęcia szybszej decyzji. – Nie ma co ukrywać, że wielu najemców liczy np. na remonty, które wykona i opłaci MZN. Zwlekanie jednak może okazać się faktyczna stratą pieniędzy.

  W tej chwili do miasta należy 2630 mieszkań, w tym 460 to lokale socjalne. – Nie wszystkie  są na sprzedaż, ale pula do prywatyzacji w tej chwili to jeszcze  1300 mieszkań – dodaje Arkadiusz Sobczak.

  asz

  Poprzedni artykuł1000 firm dzięki dotacjom
  Następny artykułUwaga! Zamknięta ulica Westerplatte [FOTO/VIDEO]