Rehabilitacja dzieci za nakrętki

  0

  Blisko 30 worków wypełnionych po brzegi zakrętkami trafiło do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki akcji „Zbieraj nakrętki” chore dzieci będą mogły wyjechać na turnusy rehabilitacyjne.

  Do tego charytatywnego przedsięwzięcia przyłączyli się uczniowie świdnickich szkół. Młodzi świdniczanie od lutego  zbierali nakrętki po napojach. Udział w akcji wzięło w sumie ponad 360 placówek z całego województwa dolnośląskiego.

  – Celem akcji jest zebranie pieniędzy na sfinansowanie wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Fundacji, która prowadzi jedyne na Dolnym Śląsku hospicjum dla dzieci. Zebrane nakrętki zostaną następnie sprzedane, w ten sposób pozyskujemy pieniądze dla podopiecznych wrocławskiego hospicjum. Innym pozytywnym aspektem jest wyrabianie nawyku segregowania odpadów, tak ważnego w naszych czasach– tłumaczy Ada Kamińska, koordynator akcji z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

  Na początku lipca transportem użyczonym z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, nakrętki ze Świdnicy zostały zawiezione do specjalnego  magazynu Hospicjum.

  Więcej informacji o akcji: www.hospicjum.wroc.pl

  Poprzedni artykułKościół Pokoju jakiego nie znacie
  Następny artykułOstatni dzień z teatrem na ulicy [FOTO]