Przejechali już pół Polski [FOTO]

  7

  Najpierw był mierzący 36 metrów pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Potem ruszyli nad morze Bałtyckie. Mija 12 dzień wyprawy Inteleko.pl przez Polskę, w której uczestniczą trzej świdniczanie.  Bracia Karol i Wojtek Lewandowscy oraz Michał Gątko przez Polskę jadą ponad dwudziestoletnim volkswagenem T3. Do ekipy globtroterów dołączyły także koleżanki Jowita i Ola.

  Wyprawa rozpoczęła się od startu honorowego ze świdnickiego Rynku. Tam miała miejsce mała sesja fotograficzna i spotkanie z mieszkańcami. Wieczorem już byli w trasie. Kiedy dzisiaj rozmawialiśmy z Wojtkiem dojeżdżali do Krainy Wielkich Jezior. Na Mazurach spędzą dwa dni i ruszają dalej. – Cała wyprawa przebiega bez problemów. Po drodze nie mieliśmy żadnych przygód. Bus spisuje się jak należy. Jedynie GPS lubi nam spłatać figla. Dwa razy wyprowadził nas w pole – powiedział Swidnica24.pl  Wojtek Lewandowski. Świdniczanie planują przejechać w sumie 3 tysiące kilometrów, połowę trasy mają już za sobą.

  Z Giżycka ruszają na południe. Najpierw będą Bieszczady, następnie Tatry i Zakopane. Powrót do Świdnicy zaplanowali na 17 lipca, późnym wieczorem.  Jednak w mieście długo nie zagrzeją miejsca, bowiem 1 sierpnia ruszają w wyprawę „Busem na Wschód”. – Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzimy polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego pojedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię. Planujemy dojechać do Turcji, gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten, aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów – Albanię, pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię chcemy jechać do Czarnogóry, a następnie przez Bośnię i Hercegowinę, aby powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Potem przez Słowenię, Węgry i Słowację planujemy powrócić do Polski – tłumaczą świdniczanie.

  Poniżej dzięki uprzejmości podróżników publikujemy kilka zdjęć z wyprawy przez Polskę.

  [photospace]

  Poprzedni artykułKup gumiaki sołtysowej
  Następny artykułZobacz najnowszy klip Zero Procent [VIDEO]