PiS o wyborczych przymiarkach

  11

  – Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego do sejmu w najbliższych wyborach parlamentarnych już jest. Na razie alfabetyczna – ujawniła Swidnica24.pl poseł Anna Zalewska. Wśród nich jest 3 mieszkańców powiatu świdnickiego. Wiadomo już także, że PiS nie poprze niezależnego kandydata do senatu, ale wystawi własnego.

  – O nazwiskach na razie nie mogę mówić, zostaną podane dopiero po ostatecznej akceptacji Komitety Wykonawczego partii w dniu ogłoszenia terminu wyborów – wyjaśnia Anna Zalewska i dodaje, że miejsca na liście do sejmu nie zostały jeszcze przydzielone. – Oczywiście moją ambicją jest „jedynka”, ale należę do pokornych osób i przyjmę każdą decyzję partii. W poprzednich wyborach startowałam z czwartej pozycji i jak widać, to nie była żadna przeszkoda.

  Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar wprowadzić do sejmu 3 posłów z okręgu wałbrzyskiego. – Uważam, że to realny plan – twierdzi poseł Zalewska. Nie zgodziła się ujawnić nazwisk kandydatów z powiatu świdnickiego. – Oprócz mnie są to dwie dobrze znane osoby.

  W przedwyborczych przymiarkach mówiło się, że PiS poprze niezależnego kandydata na senatora. – Tu decyzja jest już jednoznaczna, wystawimy własnego kandydata – mówi Anna Zalewska. – To będzie osoba pochodząca z Wałbrzycha. Dlaczego nie świdniczanin? – To kwestia logiki wyborczej. W Wałbrzychu jest znacznie więcej wyborców, a ta osoba jest znana także w Świdnicy. Jej nazwisko podamy również w sierpniu.

  asz

  Poprzedni artykułNiebezpieczne gzymsy
  Następny artykułTrwa rywalizacja świdnickich tenisistów