Orlik wystartował

  0

  Już tylko miesiące dzielą mieszkańców Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej i okolicznych sołectw do możliwości skorzystania z nowego kompleksu sportowego w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. 12 lipca br. wójt gminy podpisała umowę na realizację inwestycji, której wartość opiewa na kwotę ponad 966 tys. zł.

  Na zdjęciu świdnicki Orlik

  Właśnie w Lutomi Górnej do końca października planuje się wybudowanie kompleksu ogólnodostępnych, bezpłatnych boisk sportowych wraz z szatnią i zapleczem socjalnym w sąsiedztwie obecnego boiska sportowego. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniesie 47% kosztów kwalifikowanych, samorząd województwa pokryje 33% kosztów kwalifikowanych, natomiast pozostałą część sfinansuje gmina ze środków własnych.

  W efekcie realizacji inwestycji powstaną 2 boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach: 30,0m x 62,0m ( pole gry 26,0m x 56,0m -powierzchnia 1860m2) i 19,1m x 32,1m (pole gry 15,1m x 28,1m – powierzchnia 613,11m2 ), budynek sanitarno-gospodarczy a cały obiekt zostanie ogrodzony i oświetlony,

  Po budowie nowoczesnej hali sportowej w Witoszowie Dolnym, boisku sportowym ze sztuczną nawierzchnią w Pszennie to kolejna inwestycja w bazę sportową na terenie gminy. Mam nadzieję, że budowa kompleksu sportowego na europejskim poziomie umożliwi uprawianie różnych dyscyplin sportowych, przez wszystkie grupy wiekowe – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek podczas podpisania umowy.

  W 2011 roku na terenie Dolnego Śląska z programu korzysta 20 samorządów. W całym kraju powstało już ok. 1800 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl na sobotę
  Następny artykułOcalili mogiły pradziadów