Magazyn Swidnica24.pl kontra masakra

  1

  Nasz felietonista, Wacław Piechocki, znów poirytowany. Powodem nie jest żadne wyjątkowe zdarzenie, a tylko smutne wnioski z codziennych obserwacji. Długa kolejka? Masakra! Burza z piorunami? Szok! Wspaniały koncert? Czad! Zaśmiecamy nasz język z lenistwa? A może to nasza wrażliwość poważnie się kurczy, idąc wciąż na skróty. Jaką część zasobu polskich słów używamy? Odpowiedź na to pytanie w felietonie Wacława Piechockiego.

  Zasada – byle było łatwiej – jest obca bohaterowi najnowszego wywiadu z cyklu „Tkanie życia”. Marek Baryłko, dziś właściciel okazałego gospodarstwa rolnego, udowadnia, że ciężką pracą i śmiałością wizji można budować dobre życie, a przy tym wpływać na losy kraju.

  Mimo ostatnich deszczowych dni nie zapominamy, że wciąż są wakacje. Te jednak może popsuć nie tylko brzydka pogoda, ale i nierzetelny organizator wypoczynku. Okazuje się, że tych, którzy odbiorą nam radość z wymarzonego urlopu, czeka bolesna nauczka. O ważnym wyroku sądowym, który na złotówki wycenił stres urlopowiczów, pisze w poradach Danuta Mazur, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

  Na osłodę polecamy naszym Czytelnikom wyczarowany (i sprawdzony!) przez Penelopę przepis na wakacyjne danie. Izabela Jankowska natomiast nie ustaje w wysiłkach, by wskazać lekturę na lato, miłą, ale i niebanalną.

  Magazyn Swidnica24.pl znajdą Państwo jak zawsze w menu w zakładce Magazyn.

  Poprzedni artykułTkanie życia: Marek Baryłko
  Następny artykułW niedzielę akcja „Pasy”