Kto wygrał mecz na szczycie?

  2

  Stadion Victorii przy ulicy Sportowej w Świebodzicach 26 lipca był areną zmagań niezwykłych zawodników. W szranki stanęli działacze sportowi z 19 krajów świata, którzy przybyli do Zamku Książ na XXI Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOI oraz drużyna samorządowców dyrygowana z linii obrony przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza.

  Znacznie szerszą kadrę zaprezentowała ekipa Polonusów, która wspomogła nawet swoimi piłkarzami szczupłą personalnie drużynę rywali. Gospodarzy reprezentowali zatem samorządowcy ze Świebodzic, Świdnicy, kilku działaczy z Sejmiku Olimpijskiego, a także Jarosław Krzyżanowski, trener świebodzickiej Victorii.

  Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla miejscowych. Jednak – jak uznał sędzia spotkania – bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie, więc de facto wygrała drużyna złożona z uczestników Sejmiku. Decyzja sędziego szczególnie do gustu przypadła cheerlederkom, które dopingowały swoich partnerów z sejmikowej sali obrad. Na koniec, aby przedłużyć nieco zabawę, rozegrano serię rzutów karnych.

  Ze spotkania zadowolony był burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz obecny na stadionie prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że tu, w Świebodzicach, dysponujecie tak znakomitym stadionem i bazą sportową – chwalił obiekt prezes PKOl. – To wspaniałe móc pokazać Polonusom, jak rozwija się nasz kraj, nie tylko za sprawą dużych miast, ale też dzięki tym mniejszym.
  Mecz był jednym z punktów programu XXI Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego PKOl. Obrady trwały od 23 do 27 lipca, a ich bazą był tym razem Zamek Książ.

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułDzisiaj świętuje świdnicka policja
  Następny artykułMłodzież z pasją