Dotacja na ulicę Śląską [FOTO/VIDEO]

  6

  Blisko 3 mln zł otrzyma Świdnica w formie dofinansowania w ramach programu tzw. schetynówek na przebudowę ul. Śląskiej.

  Dzięki dodatkowemu finansowemu wsparciu zostanie nie tylko kompletnie przebudowana ul. Śląska, ale także kompleksowo wyremontujemy most nad potokiem Witoszówka. W naszym wypadku sprawdziło się powiedzenie: „do trzech razy sztuka”. Dwie poprzednie próby uzyskania dofinansowania z programu tzw. schetynówek nie powiodły się. Trzecie podejście zakończyliśmy sukcesem. Jak widać warto być upartym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Prace przy przebudowie ul. Śląskiej prowadzone są od października 2010 r. Wpierw drogowcy zaję

  li się infrastrukturą podziemną. Obecnie przebudowują rondo. Przebudowa ulicy Śląskiej obejmuje odcinek o długości 670 m, którego szerokość jezdni powiększona zostanie do 7 m. W ramach inwestycji powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Zakończenie prac planowane jest na połowę sierpnia, ale w związku z przebudową mostu nie będzie jeszcze można przejechać przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z Westerplatte.

  Nowa droga nie tylko pozwoli na odciążenie centrum miasta z ruchu, ale będzie stanowiła dogodny dojazd do bazy Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale też parku wodnego, którego budowa rozpocznie się niebawem.

  W drugiej połowie lipca rozpocznie się przebudowa mostu oraz fragmentu drogi dojazdowej. Zakończenie prac zaplanowano na 15 października.

  Inwestycja przebudowy ul. Śląskiej i mostu opiewa na 6,4 mln zł. W tym 2,9 mln zł miasto otrzyma z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 3,5 mln zł na ten cel Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZmiany w handlu
  Następny artykułMistrz Polski ze Stali Świdnica