Dofinansują świetlice

    0

    35 tys. zł. w formie unijnej dotacji otrzyma Gmina Świdnica na wyposażenie dwóch świetlic w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. 30 czerwca br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał pomoc finansową w łącznej kwocie ponad 2,5 mln na realizację projektów w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

    Na liście 102 dofinansowanych projektów znalazła się Gmina Świdnica z wnioskiem o doposażenie świetlic w Grodziszczu i Witoszowie Dolnym, otrzymując maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 35 tys. złotych.

    – Obiekty zostaną doposażone w system klimatyzacyjno – wentylacyjny, szafy chłodnicze, kuchnie gazowe i nowoczesny sprzęt gastronomiczny. Już teraz świetlice te cieszą się dużym zainteresowaniem w zakresie wynajmu na uroczystości ślubne i przyjęcia okolicznościowe. Po modernizacji staną się jeszcze bardziej atrakcyjne z uwagi na podwyższenie ich standardu – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

    W 2010 r. w Gminie Świdnica z doposażenia świetlic w ramach  Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi skorzystały 2 sołectwa: Stachowice oraz w Lutomia Górna.