Bądź reżyserem swojego świata. Konkurs

  0

  Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ ogłasza konkurs „Wszyscy jesteśmy reżyserami” skierowany do młodzieży z Dolnego Śląska. Tematem konkursu jest rewitalizacja podwórka lub ulicy poprzez działania artystyczne. Zgłaszane mogą być: projekty zmiany kondycji przestrzeni publicznej, happeningi, działania performatywne, instalacje artystyczne, projekty murali, warsztatów animacyjnych etc. Mamy nadzieję, że konkurs pokaże, że młodzi ludzie mogą być sami reżyserami otaczającej ich rzeczywistości, co oznacza, że sami mogą rozwiązywać problemy swojego środowiska i realizować swoje pomysły.

  Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat. Główna wygrana to 1500 złotych na realizację projektu.Termin nadsyłania prac konkursowych: 12 września 2011 r. Regulamin konkursu i adres zgłaszania prac na stronie www.wjr.insitu.pl Rozstrzygnięcie Konkursu będzie miało miejsce 25 września 2011 w ostatni dzień interdyscyplinarnego festiwalu „Hommage a Kieślowski” w Sokołowsku. Wśród zaproszonych gości, którzy obecni będą podczas wydarzenia znaleźli się min.: Krystyna Janda, Hanna Krall, Agnieszka Holland, Artur Barciś, Sławomir Idziak, Marcel Łoziński, Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Preisner, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Zawiśliński i wielu innych.

  Konkurs jest częścią projektu „Wszyscy jesteśmy reżyserami – warsztaty artystyczno-animacyjne” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego zorganizowano już warsztaty w Sokołowsku i Świdnicy. Warsztaty fotografii otworkowej, które odbyły się w maju, prowadzone były przez kuratora i fotografa Pawła Sokołowskiego z Galerii Fotografii w Świdnicy. Warsztaty filmowe prowadzone były przez Tomasza Solińskiego z grupy „Weź to nakręć”, objętej patronatem Sławomira Idziaka. W ramach warsztatów młodzież stworzyła filmy zawierające hasła: „czas leci”, „dachówka” oraz „wypłata”. Stworzone przez uczestników mini etiudy zaskoczyły wszystkich swoją różnorodnością: powstały zarówno komedie, dramaty psychologiczne, kryminalne jak i horrory. W tym roku w projekcie brali udział uczestnicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku, Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Wałbrzychu oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy.

  Fundacja In Situ

  Poprzedni artykułMarcinowice bez szans na bezpieczeństwo?
  Następny artykułSpis kontrolny do 11 lipca