Abolicja dla złodziei wody

  2

  Ukraść można wszystko, nawet wodę. Z takimi przypadkami spotkał się Zakład Usług Komunalnych i Wodnych Sp. z o o. w Strzelcach, obsługujący gminę Marcinowice. Wykryto nielegalne podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Za takie czyny grożą surowe kary, ale skruszeni mieszkańcy mogą do końca lipca liczyć na wyrozumiałość. Kto zgłosi nielegalne przyłącze, może liczyć na jego usankcjonowanie (po wniesieniu stosownych opłat) bez karania.

  Nielegalne korzystanie z usług wodociągowych polega na samowolnym podłączeniu się do sieci wodociągowej i pobieraniu wody bez płacenia za nią lub na podłączeniu się do sieci kanalizacyjnej i odprowadzaniu ścieków bez uiszczania stosownych opłat. Nielegalne jest również odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej.
  Teraz, oprócz regularnych odwiedzin osób odczytujących wskazania wodomierzy, u każdego odbiorcy może niespodziewanie pojawić się pracownik spółki i sprawdzić, czy pobór wody następuje w sposób legalny. Każda udokumentowana kradzież będzie zgłaszana organom ścigania.

  Nielegalne podłączenie się do sieci wodociągowej zgodnie z przepisami prawa stanowi kradzież i podlega karze grzywny do 5 tys. zł. Natomiast kto bez uprzedniego zawarcia umowy wprowadza ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10.000 zł.
  Zjawisko nielegalnego poboru wody nasila się szczególnie latem, kiedy to mieszkańcy domków jednorodzinnych intensywnie nawadniają swoje przydomowe ogródki. Część z nich próbuje podlewać swoje posesje podłączając się do sieci przed wodomierzem.

  UM Marcinowice/ opr. Red.

  Poprzedni artykułWypadek na Wrocławskiej [FOTO]
  Następny artykułCity Walk. Spacerkiem po mieście