Zmiany w regulaminie Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości

  4

  Poprawa bezpieczeństwa, rejestracje i rezerwacje, to najważniejsze zmiany w regulaminie świdnickiej giełdy staroci. Na szczęście nie dotyczą one tych, którzy na giełdzie szukają wyjątkowych rzeczy. Wprowadzone zmiany, które obowiązywać będą od najbliższej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości dotyczą tylko sprzedających. Będą oni musieli dokonać wcześniejszej rejestracji i rezerwacji udziału w kolejnych giełdach.

  – Rejestracja jest bezpłatna i polega na jednorazowym przesłaniu pocztą elektroniczną lub zwykłą takich danych jak: imię i nazwisko/nazwa firmy, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, rodzaj oferowanego towaru, numer rejestracyjny samochodu, orientacyjna wielkość stoiska. Rezerwacja jest odpłatna w wysokości 30 pln kwartalnie z góry do 15 dnia ostatniego miesiąca kwartału. Organizator wskaże miejsce na stoisko i gwarantuje, że do godziny 7.00 będzie wolne. Rezerwacja nie jest zwracana w żadnym przypadku, a niestawienie się na giełdzie do godziny 7.00 upoważnia Organizatora do dowolnego zadysponowania zarezerwowanym miejscem. – czytamy w nowym regulaminie.

  – Wprowadzone zmiany mają usprawnić funkcjonowanie giełdy. Zależy nam na tym aby sprzedający nie musiał zajmować stanowiska dzień wcześniej . Osoby, które dokonały rejestracji, a potem rezerwacji będą wpuszczane na teren giełdy w pierwszej kolejności. – wyjaśnia Robert Kukla, pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury i dodaje – Osoby bez rejestracji lub rezerwacji będą wpuszczane w miarę możliwości, wolnego miejsca, w kolejności przybycia.

  Zmiany podyktowane są względami bezpieczeństwa i zmniejszoną w okresie letnim powierzchnią Rynku, chodzi o ogródki letnie, które w tej chwili zajmują sporą część giełdy.

  Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy kupujących. Świdnicka giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku. Kolejna już 3 lipca.

  Poprzedni artykułŚwiatłowidzialne w Galerii Fotografii
  Następny artykułLato w mieście coraz bliżej