Lato w mieście coraz bliżej

  0

  Wyjazd na dwutygodniowe kolonie do Rewala i Pobierowa, zajęcia w świetlicy środowiskowej, „Lato z angielskim” w Miejskim Domu Kultury, zajęcia sportowe na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji – jak co roku samorząd przygotowuje bardzo bogatą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży ze Świebodzic.

  – Nasi najmłodsi mieszkańcy w tym roku w okresie od 27.06.2011r. do 22.07.2011r., będą mogli skorzystać z oferty świetlicy środowiskowej, która tradycyjnie jest miejscem, gdzie odbywają się półkolonie – mówi Aldona Górska, zajmująca się profilaktyką w mieście. – Nie zabraknie ciekawych wycieczek, wyjść na basen, do kina, itd.

  42 dzieci w okresie od 24.06.2011r. do 07.07.2011 wyjedzie do Rewala, gdzie będzie wypoczywać na kolonii letniej, zorganizowanej przez Gminę Świebodzice. W programie wypoczynku są 4 posiłki dziennie, wycieczki, zajęcia sportowe i wiele atrakcji. Tak jak w roku ubiegłym, Kuratorium Oświaty przeznaczyło dla Świebodzic 12 miejsc dla dzieci z rodzin najuboższych. Organizatorem tego wypoczynku jest Hufiec Harcerstwa Polskiego w Żurawinie, w tym roku dzieci wypoczywać będą w Pobierowie w terminie od 15.08 do 28.08.2011r.

  Miejski Dom Kultury tradycyjnie startuje ze swoją ofertą jeszcze w czerwcu. – Planujemy warsztaty filmowe, taneczne, plastyczne a także nowość – Lato z angielskim. To oznacza, że podczas wakacji młodzi ludzie będą mogli skorzystać z bezpłatnych lekcji języka angielskiego w MDK. Będą różne grupy zaawansowania i możliwość zapisania się w różnych tygodniach. W aktywną organizację zajęć włączyła się także Młodzieżowa Rada Miejska – zapowiada Agnieszka Gielata, szefowa MDK.

  Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na swoje obiekty sportowe, zarówno halę i pływalnię krytą, jak i ogólnodostępne boiska.  „Orlik” będzie w wakacje czynny 20.30.

  Szczegółowy program „Lata w mieście 2011” będzie wkrótce dostępny na plakatach, na stronie internetowej miasta oraz w Gazecie Świebodzickiej.

  Poprzedni artykułZmiany w regulaminie Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości
  Następny artykułWybory ławników – można zgłaszać kandydatury