Złodzieje zatrzymani

  4

  Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm młodzieńcom za włamanie i kradzież z punktu pobierania opłat kasetki z pieniędzmi, w której znajdowało się 27 tysięcy złotych – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy

  Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Świebodzic. Mężczyźni w wieku 18 i 16 lat wyłamując żaluzję zabezpieczającą drzwi wejściowe do punktu przyjmowania opłat, weszli do środka i wyrwali przymocowaną do podłogi metalową kasetkę. Straty na szkodę 50 letniej mieszkanki Świebodzic wyniosły 28 tysięcy.
  Złodzieje zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Nieletniego umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu, natomiast 18 – latka osadzono w policyjnym areszcie w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

  W trakcie przesłuchania obaj zatrzymani przyznali się do kradzieży z włamaniem i wskazali miejsce ukrycia skradzionej kasetki. Niestety w miejscu wskazanym przez sprawców pieniędzy już nie było. W trakcie prowadzonych czynności zatrzymani przyznali się do dwóch innych włamań do obiektów handlowych na terenie Świebodzic.

  Za kradzież z włamaniem zatrzymanemu 18 latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawa nieletniego zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego w Świdnicy.

  Poprzedni artykułJest klub – będzie pole
  Następny artykułLato na sportowo [PROGRAM]