Wsparcie dla rodzin

  0

  Programy szkoleniowe i zakupy sprzętu RTV-AGD to zadania, które otrzymały ministerialne dofinansowanie w ramach Programu Wspierania Jednostek Samorządu Terytorialnego w Budowaniu Lokalnego Systemu Opieki nad Dzieckiem i Rodziną. W sumie do rodzin zastępczych działających na terenie naszego powiatu trafi 64 tys. zł.

  Wniosek o dofinansowanie dwóch projektów: .„I będzie nam do siebie bliżej” oraz „Łatwiej żyje się z nowym sprzętem RTV i AGD” do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej złożyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

  W tym roku to już druga próba uzyskania dofinansowania dla rodzin zastępczych działających na terenie powiatu świdnickiego. Za pierwszym razem nie udało się uzyskać akceptacji naszych pomysłów, ale nie poddaliśmy się i zdecydowaliśmy ponownie aplikować o środki – mówi Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy. – Przyznane dofinansowanie to dla nas powód do zadowolenia, gdyż po ostatnim spotkaniu rodzin zastępczych dokładnie zdiagnozowaliśmy ich bieżące potrzeby i oba projekty powstały w oparciu o te informacje.

  Pierwszy projekt pt. „I będzie nam do siebie bliżej” to program szkoleniowy mający na celu wzmocnienie umiejętności wychowawczych u opiekunów i nauczenie dzieci konstruktywnych sposobów radzenia sobie z problemami. Natomiast ten drugi pt. „Łatwiej żyje się z nowym sprzętem RTV i AGD” pozwoli na wymianę wyeksploatowanego sprzętu w  zawodowych rodzinach zastępczych.

  Oba projekty skierowane są konkretnie na wsparcie zawodowych  rodzin zastępczych. Ich realizacja przewidziana jest od czerwca do grudnia 2011 r .

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułWypadek na 35-tce
  Następny artykuł1200 gości na Kongresie Odnowy Wsi