W Lutomi poleje się woda

  12

  Osiem jednostek Straży Pożarnej wystartuje w gminnych zawodach pożarniczych, które zostaną rozegrane w sobotę, 18 czerwca na boisku sportowym w Lutomi. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. W tym dniu jednostka OSP z Lutomi otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  Nowy samochód marki Renault to średni samochód gaśniczy, o mocy 290 KM, uterenowiony o pojemności zbiornika z wodą 2500 litrów z autopompą szwedzkiej firmy Ruberg. Na wyposażeniu znajdują się; linia szybkiego natarcia o długości 60 metrów , maszt oświetleniowy o wysokości 6 metrów z najaśnicami o mocy 2000 watt, działko wodno pianowe o wydajności 3200l/min., agregat prądotwórczy o mocy 2200 watt, system klimatyzacyjny kabiny a także system bocznych skrytek z wyposażeniem. Całkowity koszt nowego pojazdu wyniósł 657 tys. w tym 100 tys. z dotacji UMWD.

  Na terenie Gminy Świdnica funkcjonuje 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarny. Trzy jednostki OSP włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, Witoszów i Burkatów.

  Poprzedni artykułWidokówka ze Świdnicy
  Następny artykułKierowca z 4 promilami