Świdnica straci japońskiego potentata?

  33

  Po piątkowym „trzęsieniu ziemi” w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej” otwarte pozostaje pytanie, co będzie z dwiema potężnymi inwestycjami, w sprawie których na dniach miały się zakończyć negocjacje? Jak już kilka tygodni temu informowała Swidnica24.pl chodzi o dwa koncerny – japoński i koreański. Dzisiaj Puls Biznesu ujawnia nazwę jednego z nich. To LOTTE – japoński potentat w produkcji słodyczy.

  W Europie znany na razie z zakupu pakietu większościowego w krakowskim Wedlu. W Azji to gigant, słynący z gumy do żucia Xylitol, lodów Natuur i czekolady Ghana. Fabryka w Świdnicy byłaby pierwszą budowaną od podstaw w Europie. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, wartość i wielkość inwestycji można porównać nawet do wałbrzyskiej Toyoty.

  Odwołanie wieloletniego prezesa Invest Park, Mirosława Grebera i jego zastępców, powołanie na ich miejsce protegowanych PSL, które nie maja żadnego doświadczenia w biznesie, może zaszkodzić negocjacjom. Obrazu dopełnia bezprecedensowa decyzja całej załogi Invest Park, która złożyła dzisiaj wypowiedzenia z pracy.

  Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy:

  Wałbrzyska strefa jest największa i najlepiej zarządzana, co potwierdzają również niezależni eksperci. Prezesa, który jest autorem tych sukcesów  powinno się nagradzać, a nie odwoływać w tak skandaliczny sposób. Bez podania powodów i wbrew pozytywnym wynikom, a przy okazji lekceważąc innych udziałowców spółki – samorządowców. Jestem zdegustowany i zniesmaczony takimi działaniami. To nie jest gra fair, co więcej to psucie także klimatu inwestycyjnego w naszym regionie, na który inni patrzyli z zazdrością, ze względu na sukcesy wałbrzyskiej strefy ekonomicznej.

  Za dwa tygodnie mamy finalizować rozmowy w sprawie nowego projektu inwestycyjnego. To byłaby największa pokryzysowa inwestycja w Świdnicy. Wiele wskazuje na to, że odwołanie prezesa przez ministerstwo stawia pod znakiem zapytania szczęśliwy finał negocjacji.

  asz

  Poprzedni artykułChcą zafundować dzieciom wycieczkę
  Następny artykułAl-Hadad i Skowron Mistrzami Polski!