Strażnicy miejscy pod lupą

  29

  Czwórka świdnickich radnych skontroluje w najbliższym czasie działalność Straży Miejskiej. Zespół powołano na posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury, a tworzą go Julita Stefańska-Broda (SLD), Lesław Podgórski (WS),Krzysztof Grudziński (PO) i Rafał Ząbczyk (PO) – przewodniczący Komisji Rozwoju i Infrastruktury.

  – Zespół zbierze się po raz pierwszy w piątek przed sesją Rady Miejskiej – mów radny Ząbczyk. – Chcemy przedyskutować plan kontroli, tak aby nie odkładać tej decyzji w czasie. Tym bardziej, że od ostatniej Sesji Rady Miasta, która odbyła się pod koniec maja wpłynęła do nas kolejna skarga na działalność Straży.

  Zgodnie z decyzją Rady zespół ma skontrolować strukturę organizacyjną jednostki oraz jej finanse. – To są dwa główne punkty na których chcemy się skupić – twierdzi Rafał Ząbczyk. – Bo tak naprawdę, od dobrej organizacji i wydatkowania pieniędzy, zależy to, ile patroli jest na mieście. Jak szybko podejmowane są interwencji po zgłoszeniu mieszkańców oraz to, czy nasi strażnicy są dobrze wyposażeni. Tutaj było najwięcej kontrowersji na ostatniej sesji.

  Poprzedni artykułQuantum Reading Essentials Video Course
  Następny artykułZłapani na gorącym uczynku