Strona główna Bez kategorii Poważny sprawdzian strażaków

Poważny sprawdzian strażaków [VIDEO]

2

Widoczność 20 cm, wszędzie dym. Gdzieś w tle słychać płacz dziecka i wołanie o pomoc. Wszystko po to, aby odwzorować z wielką starannością warunki, w jakim strażakom przychodzi walczyć z żywiołem w rzeczywistości. W Świebodzicach stanęła kontenerow How To Text Your Girlfriend Back a komora dymowa.

Sprawdzian musi przejść każdy strażak i to niezależnie od zajmowanego stanowiska. Komora została zakupiona w ubiegłym roku przez Komendę Wojewódzką. W Świebodzicach jesteśmy do 8 lipca. Egzamin czeka około 400 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej jak i ochotników z OSP – informuje mł. asp. Mirosław Boczar z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Na sprawdzianie w Świebodzicach zameldują się strażacy z Kamiennej Góry, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Jawora, Wałbrzycha, Świdnicy.

Egzamin rozpoczynała jazda na rowerze treningowym. Potem czekał ich bieg po bieżni. Zależnie od wieku musieli przebyć określony odcinek w pełnym umundurowaniu bojowym z maską tlenową na twarzy. Następnie musieli udać się do komory dymowej. Na pokonanie toru przeszkód najlepszym wystarczały 2 minuty, jednak wszyscy musieli się zmieścić w 8.

– Było bardzo ciężko – mówili strażacy, którzy pokonali tor, a pot spływał im ciurkiem po twarzy. – Bardzo rzadko zdarza się nam czołgać w zadymionym pomieszczeniu, ale musimy być przygotowani na wszystko. Następny taki sprawdzian czeka strażaków za dwa lata.

[photospace]

How To Text Your Girlfriend Back

Poprzedni artykułKoniec szkoły już jutro!
Następny artykułWypadek na krajowej 35. Droga zablokowana [FOTO]