Pływaj z głową!

  6

  W związku upałami policjanci apelują do mieszkańców powiatu świdnickiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyna utonięć jest kąpiel  w miejscach niedozwolonych i kąpiel po wypiciu alkoholu.

  Najbezpieczniej korzystać z kąpieli w miejscach strzeżonych przez ratowników.

  W Polsce corocznie kilka tysięcy osób ulega podczas wypoczynku nad wodą różnorodnym wypadkom. Złamania, urazy kręgosłupa a nawet utonięcia, to skutki braku rozwagi  i lekkomyślności.

  POLICJA OSTRZEGA ! ! !

 • Woda to żywioł, nigdy nie skacz do nieznanej wody, ten jeden skok może Cię kosztować życie. Zdarzające się przy jego okazji urazy kręgosłupa mogą być powodem kalectwa, życie na wózku jest trudniejsze niż odmowa uczestniczenia w nierozsądnej zabawie.
 • nigdy nie wchodź do wody po użyciu alkoholu i środków odurzających, jeśli pijesz zostań na brzegu, korzystając z wody musisz móc kontrolować swoje ciało – alkohol blokuje tę umiejętność.
 • nigdy nie przeceniaj swoich możliwości, wejście do wody po kilku godzinach opalania grozi wstrząsem termicznym, zawsze przygotuj swoje ciało na zmianę temperatury, do wody wchodź spokojnie, jako wytrawny pływak pamiętaj – każdego może chwycić skurcz, on na głębokiej wodzie może być zabójczy,Wypoczywaj z głową, jeśli nad wodą coś wzbudza Twój niepokój, ktoś potrzebuje pomocy, sam czujesz się zagrożony wezwij Policję – czuwamy nad Twoim bezpieczeństwem.
 • Poprzedni artykułHonorowy patronat Prezydenta RP
  Następny artykułŚrednie wyniki testów szóstoklasistów