Odzyskali sprzęt skradziony dwa lata temu

  5

  Do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić 34 -letniemu mieszkańcowi Świdnicy. W jego  samochodzie policjanci odnaleźli sprzęt pochodzący z włamania do Stacji Kontroli Pojazdów w Świdnicy, które miało miejsce w 2009 roku – informuje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie prowadzonych czynności na terenie gminy wiejskiej Świdnica ujawnili samochód mercedes vito, pochodzący z kradzieży. Samochód wartości 110 tys. złotych. został skradziony w 2007 roku na terenie Leszna. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili citroena jumper wypełnionego sprzętem diagnostycznym. Jak się okazało, sprzęt pochodził z włamania do Stacji Kontroli Pojazdów w Świdnicy.

  Policjanci ustalili właściciela citroena, w którym znajdował się skradziony sprzęt. Okazał się nim 34- letni mieszkaniec Świdnicy, któremu przedstawiony został zarzut paserstwa. W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie po ich wykonaniu materiały zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

  Wartość odzyskanego przez policjantów mienia to 185 tys. złotych. Skradziony sprzęt diagnostyczny został oddany właścicielowi.

  Zdjęcia KPP w Świdnicy

  [photospace]

  Poprzedni artykułKręcą film. Będą utrudnienia
  Następny artykułAbsolutorium dla Kożuchowicza