Kręcą film. Będą utrudnienia

  0

  9 i 10 czerwca na świebodzickim Rynku pojawi się ekipa filmowa. Ratusz i najbardziej znane zabytki miasta „zagrają” w powstającym właśnie filmie biograficznym poświęconym księżnej Daisy. Współczesność musi ustąpić miejsca historycznemu obrazowi miasta, w związku z tym kierowcy nie będą mogli parkować w centrum Świebodzic.

  Urząd Miejski zwraca się z prośbą o niepozostawianie aut przed ratuszem już od dzisiejszego wieczora. 9 czerwca Rynek i okolice może być czasowo wyłączany z ruchu. Apel skierowany jest także do dostawców, obsługujących sklepy w centrum miasta. 9 czerwca dostawy można realizować albo do godziny 8.00, albo dopiero po 12.00.

  Fabularyzowany dokument ma przybliżyć niezwykle ciekawe życie słynnej pani na Zamku Książ, a przy okazji pokazać nie mniej ciekawą historię Dolnego Śląska. Księżna Daisy słynęła ze swojej działalności charytatywnej, zakładała m. in. ochronki dla dzieci, ale jednocześnie prowadziła bardzo bujne życie towarzyskie, m. in. przyjaźniła się z Bernardem Shaw. Była niewątpliwe jedną z najpiękniejszych i najciekawszych kobiet przełomu wieków, która swoje życie związała z Dolnym Śląskiem.

  Zdjęcia w Świebodzicach potrwają dwa dni – 9 czerwca w samym Rynku kręcony będzie przejazd księżnej Daisy powozem, następnego dnia powstawać będą sceny współczesne przy obiektach, związanych z historią Hochbergów. Filmowcy mogą zatem pojawić się m. in. na dworcu PKP czy przy Bramie Książańskiej, przez którą magnaci wjeżdżali do swojej posiadłości.

  Film przygotowuje TVP Wrocław, będzie go można zobaczyć na antenie regionalnej i na kanałach Telewizji Polskiej (TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia).

  Poprzedni artykułFolklorystycznie w Burkatowie
  Następny artykułOdzyskali sprzęt skradziony dwa lata temu