Oddaj głos na pomnik

  3

  Można już głosować na projekt pomnika Jana Pawła II, który ma stanąć na placu przed katedrą. W Galerii Fotografii została otwarta wystawa, prezentująca 8 nadesłanych na konkurs pomysłów. Jak artyści wyobrażają sobie rzeźbę, można sprawdzić codziennie od 10.00 do 18.00 aż do 22 czerwca. Wówczas głosowanie zostanie zamknięte.

  Wystawę otworzył Artur Moneta ze Stowarzyszenia na rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”. Wyjaśnił, że wystarczy na specjalnym kuponie wpisać numer najciekawszej zdaniem oglądającego propozycji i wrzucić do urny. Każdy, kto wpisze również swoje dane, ma szansę wejść do składu jury, do którego będzie należała ostateczna decyzja wyboru projektu do realizacji. Głosować można również przez Internet na stronie WWW.jp2.swidnica.pl .

  Do wyboru jest 8 projektów, których autorzy na razie pozostaną nieznani. Wszystkie przedstawiają figurę papieża zatroskanego lub cierpiącego. Zupełnie inaczej Jana Pawła II widzą dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez stowarzyszenie „Pamięć i Wdzięczność”. W Galerii Fotografii można obejrzeć 14 nagrodzonych prac – wszystkie bajecznie kolorowe i radosne. Ich autorzy otrzymali dzisiaj upominki, sponsorowane przez Urząd Miejski,  i dyplomy. Na konkurs wpłynęło 57 prac.

  [photospace]

  Nagrodzeni w kategorii dzieci przedszkolne i klasy „0”:

  Kacper Bortkiewicz

  Oliwia Łazarek

  Weronika Wierzbicka

  Nagrodzeni w kategorii uczniowie klas I-III:

  Weronika Kowalska

  Aleksandra Iwancz

  Daria Filuś

  Dominika Styrna

  Paweł Stadnicki

  Nagrodzeni w kategorii uczniowie klas IV-VI:

  Maja Szymaszkiewicz

  Paulina Jwiarz

  Kamil Styrna

  Paweł Sztetner

  Oliwia Staszuk

  asz

  Poprzedni artykułMogło skończyć się tragicznie
  Następny artykułRusza nabór na ławników