Maturę zdało 75% uczniów

  10

  W liceach ogólnokształcących głównie okrzyki radości, największy płacz w liceach uzupełniających. W tych pierwszych egzamin dojrzałości zdało 86,1 procent absolwentów, w tych drugich – zaledwie 19,8 %. To wstępne wyniki dla województw dolnośląskiego i opolskiego, które podlegają Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Do matury przystąpiło 33 029 osób. W powiecie świdnickim – ok. 3 tysiące. Dzisiaj uczniowie poznali efekt majowego wysiłku.

  W tej chwili nie ma jeszcze szczegółowych danych, jak poradzili sobie maturzyści w każdej z 14 szkół naszego powiatu. W I Liceum Ogólnokształcącym nie zdały 2 osoby. W II LO nie powiodło się tylko jednemu uczniowi.

  Najlepiej maturzyści poradzili sobie z egzaminem podstawowym z języka angielskiego – średnia to 71%. Nieźle poszło także z podstawową matematyką – 47%. Polski podstawowy – 53,5%.

  Stres przy odbiorze wyników był spory. Paulina Szumotalska z II LO poprosiła kolegę, by za nią przeczytał i zdał relację. – No nie mogę, nie mogę, bardzo się boję – śmiała się przez łzy. Ostatecznie okazało się, że ma wyłącznie powody do dumy i bez problemu dostanie się na filologię na Uniwersytet Warszawski.

  Wielkiego entuzjazmu nie okazywały także Monika, Hania, Magda i Paulina (na zdjęciu). Zdały wszystkie, ale – jak zgodnie stwierdziły – mogło być lepiej. – Przesadzają, poszło świetnie – uspokajała wychowawczyni.

  Od wyniku matury zależy, czy uczniowie dostaną się na wymarzone kierunki studiów. Wszyscy maturzyści, którzy nie zdali tylko 1 egzaminu, mogą przystąpić do poprawki w sierpniu.

  asz

  Poprzedni artykułRenowacja w katedrze rozpoczęta, ale…
  Następny artykułMniej na wyposażenie szkoły