Lato w Świdnicy [PROGRAM]

  6

  Czerwiec, który obfitował w wydarzenia kulturalne i sportowe dobiega końca. Zobacz, co Świdnica ma do zaoferowania w lipcu, sierpniu i na początku września.

  Na 1 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowano wernisaż wystawy IV warsztatów malowania ikon. 2 lipca wielkie otwarcie placu św. Małgorzaty, któremu będzie towarzyszył festyn rodzinny. Na ten dzień przygotowano liczne atrakcje dla całych rodzin m. in. występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, spacery z przewodnikiem itp. Z największymi honorami przyjmowane będą wszystkie Małgorzaty, które wybiorą się na festyn. O szczegółach przeczytasz TU.

  8 lipca w Muzeum Dawnego Kupiectwa o godzinie 19:00 nastąpi otwarcie wystawy czasowej „Strój regionu dolnośląskiego na przełomie XIX i XX wieku”. Także w tym dniu będzie miał miejsce pokaz multimedialny pt. Dawna Świdnica. To wszystko w ramach nocy muzealnej organizowanej przez Muzeum Dawnego Kupiectwa.

  Od 8 do 10 lipca w Świdnicy potrwa Festiwal Teatru Otwartego. W Rynku przez 3 dni zagoszczą artyści uliczni. W ramach festiwalu zaplanowano spektakle, happeningi plastyczne, wykłady i dyskusje. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Natomiast 23 lipca rozpocznie się XII Festiwal Bachowski. Świdniczanie i nie tylko przez 9 dni obcować będą z muzyką Bacha. Szczegóły i program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.bach.pl. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

  29 lipca nasze miasto opanują miłośnicy muzyki trance. W Świdnicy podczas Euphoria of Trance zagra sześciu znakomitych artystów: Andy Castro, Camilo Santi, Mike Drop, Maximus i Sied van Riel. Szczegóły na www.euphoriaoftrance.pl

  Na ostatni dzień lipca zaplanowano II Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sierpień rozpocznie IV Międzynarodowy Zlot Caravaningu. D0o Świdnicy zjadą miłośnicy „domów na kółkach”. Zlot rozpocznie się 7 sierpnia i potrwa do 15. 10 sierpnia po raz VI w Świdnicy rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Silesian Cup”. Sportowy sierpień zakończy III Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Zawody zostaną rozegrane na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Wrzesień rozpoczną Mistrzostwa Świdnicy „Strong Man”, 3 września poznamy najsilniejszego mężczyznę. Strongmeni rywalizować będą w kilku siłowych konkurencjach. Tak jak w latach poprzednich pojawi się 12 tonowa scania, z którą zmierzą się zawodnicy. 9 września zaryczą silniki jednośladów. „Motorfestiwal” tradycyjnie rozpocznie wielka parada motocykli, które będziemy mogli podziwiać w Rynku. Wrzesień zakończą XXIV Dni Fotografii, w ramach których przygotowano wiele wernisaży i spotkań z fotografią.

  Przez cały okres wakacyjny czynny jest basen przy ulicy Śląskiej. Ceny biletów pozostaną na poziomie z ubiegłego roku – normalny 5 złotych, ulgowy 3 złote (za cały dzień).

  Co jeszcze wydarzy się w miesiącach letnich w naszym mieście i okolicy przeczytasz na Swidnica24.pl.

  Poprzedni artykuł66 tysięcy na biletomaty
  Następny artykułŚwidnicka marka. Spotkanie z mieszkańcami