Film o księżnej Daisy. 10 maja casting!

  5

  Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, czyli księżna Daisy, uważana była za jedną z najpiękniejszych kobiet przełomu XIX i XX wieku, a jej postać ściśle związana jest z naszym regionem. Film „Księżna Daisy”, produkowany przez Telewizję Polską Oddział we Wrocławiu i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, stanowić będzie pierwszą produkcję dokumentalną związaną z tą niezwykła postacią.

  Poszukiwani są  odtwórcy ról pierwszoplanowych i statyści do scen zbiorowych w następujących kategoriach wiekowych:

  – dzieci (7-15 lat),

  – mężczyźni (25-35 lat),

  – kobiety (18-25 lat),

  – kobiety i mężczyźni (40-60 lat).

  Rejestracja on-line już trwa.

  Casting:

  – 10 maja 2011 – Zamek Książ w Wałbrzychu, od godziny 12.00.

  Więcej informacji, opis postaci, regulamin castingu oraz zgłoszenia on-line na stronie internetowej www.createyourself.pl

  Osoby, które najpóźniej do dnia 8 maja 2011 do godz. 12:00 zarejestrują się on-line za pośrednictwem strony www otrzymują gwarancję udziału w wybranej edycji castingu niezależnie od ilości osób chętnych do udziału w dniu castingu.

  Stworzony materiał telewizyjny będzie cennym środkiem dydaktycznym, umożliwiającym poznanie tajemnic Dolnego Śląska przez jego mieszkańców. Będzie także pretekstem do bliższego zaznajomienia się z często burzliwymi dziejami Zamku Książ i uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju. Planowana jest nie tylko emisja telewizyjna filmu, ale też przekazanie produkcji do szkół i bibliotek powiatowych na terenie regionu, tym samym nie tylko promując niezwykłą sylwetkę księżnej, lecz także miejscowości uwiecznionych na małym ekranie. Emisja filmu realizowana będzie na antenie TVP Wrocław oraz w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura).

  Organizatorem Castingu do filmu Księżna Daisy jest Grupa CREATE YOURSELF.

  Poprzedni artykułBrakuje sprzętu dla strażaków?
  Następny artykułDzisiaj rusza Kongres Regionów