Wygrali tablicę multimedialną

  0

  III Ogólnopolski Piknik Ekologiczny w Pobiedziskach należał znowu do zdolnych uczniów z Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach. Drużyna  pokonała 27 zespołów z całej Polski, a także Niemiec i Francji, po raz drugi w tym konkursie zajmując I miejsce! W nagrodę szkoła otrzyma nowoczesną tablicę multimedialną.

  Zwycięska drużyna z Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach

  Mocna reprezentacja w składzie: Magda Ślusarczyk, Martyna Dziakowicz, Agnieszka Mikołajczyk, Tomek Marcyniuk, Mateusz Długosz długie godziny spędziła nad przewodnikami do rozpoznawania roślin i zwierząt, zajęciach terenowych i wkuwaniu zagadnień z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody. Uczniowie przygotowywali się pod okiem nauczycielki biologii, pani Katarzyny Cabanek.

  Drużyny miały do pokonania trasę to 12 kilometrów przecinających park krajobrazowy Promno. Na szlaku trzeba było zaliczyć 6 stanowisk, ostatnie zadanie drużyny wykonywały już na miejscu zbiórki przy szkole w Pobiedziskach. Drużyny musiały np. rozpoznać tropy zwierząt odciśnięte na piasku, gatunki roślin i drzew (to jedna z najtrudniejszych konkurencji) czy dokonać pomiaru wielkości opadów i stanu wysokości wód, oczywiście z użyciem fachowych przyrządów.

  Ostatnia konkurencja zaważyła na zwycięstwie młodych świebodziczan. – Mieliśmy do rozpoznania 10 głosów ptasich. Ale tu nie mieliśmy żadnych wątpliwości – wszystkie ptaki rozpoznaliśmy „ śpiewająco” – żartują uczniowie. Gdy ogłoszono wyniki, radość była ogromna. Drużyna z Gimnazjum nr 1 im., Sybiraków w Świebodzicach zwyciężyła – już po raz drugi w ciągu trzech edycji zawodów.

  W nagrodę szkoła otrzymała kolejną tablicę multimedialną wraz z projektorem i głośnikami. Dzięki temu placówka ma już aż trzy tego rodzaju pomoce dydaktyczne. Pierwszą tablicę kupił samorząd, dwie pozostałe młodzież wygrała właśnie w turnieju w Pobiedziskach.

  Agnieszka Bielawska -Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułNakazu rozbiórki nie było
  Następny artykułNowe ulice w Świdnicy