W piątek ograniczenia na ul.Kościelnej

  6

  6 maja od samego rana do ok. godz. 19.00 ul. Kościelna będzie niemal w całości wyłączona z możliwości parkowania pojazdów innych niż uprawnione. Ma to związek z wizytą szwedzkich monarchów IKM Króla Karola XVI Gustawa i Królowej Sylwii. Na czas dojazdu gości ruch może być chwilowo wstrzymany.

  Powrót do stałej organizacji ruchu nastąpi po wyjeździe gości ze Świdnicy. Wprowadzone ograniczenia mają związek z zapewnieniem bezpiecznego przebiegu wizyty.

  Szwedzcy monarchowie goszczą w Polsce od 4 maja. Ostatni dzień para królewska spędzi na Dolnym Śląsku. Jednym z punktów wizyty w naszym województwie króla Karola XVI Gustawa i jego żony, królowej Sylwii będzie budowana właśnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia. Król będzie także uczestniczył w seminarium dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbędzie się w hotelu Sofitel we Wrocławiu. Natomiast królowa w tym czasie odwiedzi Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przy ul. Bujwida. O godz. 12.00 para królewska spotka się z marszałkiem Rafałem Jurkowlańcem w Ratuszu. W spotkaniu uczestniczyć będą także prezydent Wrocławia i Wojewoda Dolnośląski. Po południu, ok. 16.30,  szwedzcy monarchowie przyjadą do Świdnicy, gdzie zwiedzą Kościół Pokoju, budowlę wpisaną na światową listę zabytków UNESCO oraz świdnickie Centrum Przyjaźni Dziecięcej ‘Dom Serca’. Na zakończenie wizyty na Dolnym Śląsku, o godz. 16.55, para królewska wysłucha w tej największej drewnianej świątyni koncertu pt. „Podróż Krystyny”.

  asz

  Poprzedni artykułStrażak to brzmi dumnie
  Następny artykułPrzystanki na placu św. Małgorzaty