Przystanki na placu św. Małgorzaty

  0

  Urząd Miejski w Świdnicy oficjalnie potwierdza podaną przez Swidnica24.pl datę przywrócenia ruchu na placu św. Małgorzaty i informuje o rozmieszczeniu przystanków autobusowych.

  – Z odnowionego placu św. Małgorzaty już od najbliższego poniedziałku, 9 maja, korzystać będą kierowcy i piesi. Zakończenie przebudowy jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta zaplanowano na koniec czerwca, ale już teraz otwarty zostanie dla ruchu samochodowego i dla pieszych – informuje Stefan Augustyn, rzecznik UM. Nadal trwać będą prace przy fontannach i części zieleni.

  Komunikacja na placu w porównaniu do pierwotnej, sprzed remontu, nie zostanie zasadniczo zmieniona. Przejazd po drogach okalających główne skrzyżowanie będzie w każdym miejscu jednokierunkowy. Pojawiają się dodatkowe pasy prawo- i lewoskrętów, ułatwiające płynny ruch oraz sygnalizacja świetlna.

  Lokalizacja przystanków autobusowych MPK:

  •        Linie: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 15, 16, 18, 30, 41, 43, 60 jadące w kierunku pl. Grunwaldzkiego zatrzymywać się będą na przystanku usytuowanym u wylotu ul. Bolesława Chrobrego.

  •        Linie: 2, 6, 8, 15, 16, 18, 50 jadące w kierunku ul. Waleriana Łukasińskiego zatrzymywać się będą na przystanku przy wylocie ulicy Waleriana Łukasińskiego.

  •        Linia 52 jadąca w kierunku ul. Kościelnej oraz linie: 4, 12, 30, 41, 43, 60 kończące kurs, zatrzymywać się będą na przystanku przy wylocie ul. 1 Maja.

  Poprzedni artykułW piątek ograniczenia na ul.Kościelnej
  Następny artykułPanie chwycą za pióra?