W niedzielę wybory w Jaworzynie Śląskiej

    0

    Ponad 2 tysiące mieszkańców Jaworzyny Śląskiej w najbliższą niedzielę będzie mogło jeszcze raz wybrać radnego. Wybory uzupełniające zarządzono po rezygnacji z mandatu przez Marka Zawiszę, który został zastępcą burmistrza. Jego miejsce chce zająć tylko 2 kandydatów – Józef Rzepecki (47 lat) z KWW Lepsza Przyszłość i Antoni Szewczyk (52 lata) z KWW Grzegorza Grzegorzewicza.

    W godzinach od 8.00 do 22.00 w komisji obwodowej nr 2 (Szkoła Podstawowa, ul. Mickiewicza 10 w Jaworzynie) głosować będą mogły osoby z prawami wyborczymi z Okręgu nr 2 (ulice: Akacjowa, Brzozowa, Ceglana, Dębowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kościelna , Lipowa, A.Mickiewicza, Ogrodowa, Powstańców, J.Słowackiego, Sosnowa, Spółdzielcza, Świerkowa, Westerplate, Wolności od nr.2).

    Wybory uzupełniające wojewoda zarządził w 8 gminach regionu wałbrzyskiego. Wszystkie dotyczą miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. W większych, zgodnie z ordynacją wyborczą, na miejsce osoby, która rezygnuje z mandatu radnego, wybierana jest kolejna z listy (komitetu, z którego startował rezygnujący).

    asz