Trenowanie praw człowieka

  0

  Poszerzanie kompetencji w zakresie edukacji o prawach człowieka to główny cel projektu „Myśl! Graj! Chroń!” (Think! Act! Protect!). 5-dniowy projekt rozpoczyna się dzisiaj  w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży i skierowany jest do osób pracujących z młodzieżą na polu międzynarodowym z Niemiec, Polski, Rumunii, Estonii, Islandii i Słowenii.

  Podczas spotkania uczestnicy położą nacisk na metody wspierania młodzieży i zainteresowania ich tematem ochrony praw człowieka. Program obejmuje warsztaty prowadzone w oparciu o podręcznik Rady Europy „Kompas – Edukacja o prawach człowieka w pracy z młodzieżą”, sesję treningową z metodyki i narzędzi wspierających tę edukację. Nie zabraknie również dyskusji na temat postrzegania różnych społeczeństw i tworzących je grup w odniesieniu do problematyki praw człowieka. Ponadto uczestnicy wspólnie rozważą różne źródła legitymizacji tych praw, w tym prawa religijnego, moralnego i ustawowego.

  Program przewiduje dwa pogłębione treningi poświęcone metodzie symulacji oraz metodzie „Betzavta”, które stosować można w edukacji o prawach człowieka.

  Marta Żmigrodzka

  Fundacja Krzyżowa

  Poprzedni artykułWięcej miejsca dla maluchów
  Następny artykuł15 tysięcy na usuwanie azbestu