Strzegom Horse Trials za miesiąc

  0

  Już za niespełna miesiąc w Strzegomiu rozpoczną się najbardziej spektakularne zawody jeździeckie w Polsce. Między 23 a 26 czerwca na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Na cztery dni Strzegom po raz kolejny stanie się światową stolicą wkkw. Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej, dziewiątej już, edycji strzegomskich zawodów będzie mistrzowska para – Michael Jung i La Biosthetique-Sam.

  Michael Jung i La Biosthetique-Sam to aktualni Mistrzowie Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Tytuł mistrzowski para ta zdobyła we wrześniu zeszłego roku w Kentucky.

  Strzegom Horse Trials to najlepsi jeźdźcy, wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Podczas czterech dni w pięciu konkursach o różnym poziomie trudności: CIC*, CCI**, CIC*** oraz CIC*** – Puchar Świata wystartuje ponad 200 koni.

  Podczas strzegomskich zawodów widzowie będą mogli podziwiać zmagania  jeźdźców z 15 krajów. Najliczniejsza będzie reprezentacja Niemiec . Niemiecka Federacja Jeździecka zgłosiła aż 49 koni, co jest niewątpliwym rekordem w historii nie tylko strzegomskich zawodów, ale  imprez jeździeckich organizowanych w Polsce.

  Przez pierwsze dwa dni będziemy podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia. Wyjątkowo widowiskowo zapowiada się tegoroczna próba terenowa, która zostanie rozegrana na zupełnie nowej trasie. Zwycięzcę całej rywalizacji wyłonią niedzielne skoki, na bardzo wymagającym parkurze. Walka będzie z pewnością bardzo zacięta i wyrównana.

  Poprzedni artykułMizernie przy urnie
  Następny artykułRodzinnie na pikniku [FOTO]