Rodzinnie na pikniku [FOTO]

  1

  Piknik Rodzinny – Dzień Dziecka z końmi w Morawie ma już swoją tradycję. Już od pięciu lat impreza ściąga całe rodziny, które aktywnie uczestniczą w organizowanych zabawach. Pogoda, dzieci i konie spisały się na medal. Słoneczna pogoda w niedzielne popołudnie ściągnęła na teren ośrodka w Morawie prawie 1000 osób. Największą furorę zrobiły zawody konne małych jeźdźców i przejażdżki bryczką, nie zabrakło również chętnych do zabaw sprawnościowych.

  W zawodach konnych wystartowało prawie 200 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Najbardziej liczna i prężna była najmłodsza grupa. Mali jeźdźcy mieli do pokonania tor przeszkód. Trzeba było przejechać po belkach, pokonać slalomem beczki i przeskoczyć przeszkodę.

  Podczas pikniku nie zabrakło też dodatkowych atrakcji. W zabawach zwinnościowo-sprawnościowych startowały same dzieci oraz całe rodziny. Było przenoszenie skakanie w workach, picie na czas, przeciąganie liny, toczenie beczek oraz wiele innych. Każde dziecko dostało słodki upominek.

  Organizatorem imprezy był Ośrodek Jeździecki Stragona w Morawie. A wśród sponsorów, dzięki którym każde dziecko mogło otrzymać nagrodę za udział w zabawach, znaleźli się Gmina Strzegom, Krzysztof Olech, Edyta i Piotr Bujak oraz Ośrodek Jeździecki Stragona.

  [photospace]

  Poprzedni artykułStrzegom Horse Trials za miesiąc
  Następny artykułMarsz dla rodziny [FOTO/VIDEO]