Pomóż stworzyć Miasto Dzieci

  3

  Już po raz czwarty Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku organizuje dwutygodniowe dydaktyczne wakacje dla dzieci, na które zapraszamy przede wszystkim dzieci poszkodowane przez los, których rodziców nie stać na wyjazdy wakacyjne, ale także te, które z przyjemnością bawią się i uczą – zarządzając, pracując i korzystając z wielu atrakcji Miasta Dzieci.

  W dniach 1 – 12 sierpnia ponad 200 dzieci będzie uczyło się demokracji na zasadzie samorządowej. Dzieci będą miały wstęp wolny i podczas zabawy posiądą wiedzę o zarządzaniu miastem, będą pracować w różnych zawodach (w szpitalu, restauracji, straży pożarnej, kinie, kwiaciarni, itd.).

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej jest organizacją pożytku publicznego i z własnych środków finansowych nie jest w stanie utrzymać przez dwa tygodnie tej charytatywnej imprezy. Miasto, którym będą zarządzać dzieci potrzebuje wsparcia w wyposażeniu zawodów takich jak: gipsownia, restauracja, kawiarnia, redakcja, pracownia biżuterii, kwiaciarnia oraz w pracach poligraficznych, codziennych posiłków dla dzieci, opiekunów i wolontariuszy. Mile widziane są osoby, które przekażą dzieciom znajomość zawodową w restauracji, kawiarni, piekarni, kółku teatralnym, tanecznym ( kreatywność chętnych bez ograniczeń).

  Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie organizacyjne i finansowe tego projektu

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą nam pomoc do Muzeum –20 maja o godz. 17.00 na zebranie , na którym objaśnimy szczegóły i przedstawimy program projektu. Szczególnie zapraszamy na to spotkanie dotychczasowych darczyńców i wolontariuszy-opiekunów, a także zachęcamy do pomocy nowych, którzy sprawią, że ponownie pojawią się uśmiechy na buziach ponad 200 dzieci.

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

  Poprzedni artykułKilkanaście firm na giełdzie pracy
  Następny artykułDroga zamknięta. Objazd