Po prawie dwóch latach od rozpoczęcia przebudowy placu św. Małgorzaty prace są na finiszu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w poniedziałek, 9 maja zostanie otwarta dla ruchu samochodowego centralna część placu . W nocy z niedzieli na poniedziałek zostanie zmienione oznakowanie. To nie znaczy, że wszystkie roboty na placu zostały już zakończone. W dalszym ciągu trwać będą prace przy fontannach i placu zabaw. Ostateczny termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2011.

Po tym, jak w kwietniu okazało się, że z przejazdem przez centralną część placu problem mają najdłuższe autobusy MPK, postanowiono przebudować wysepki. Dzisiaj miała miejsce próba z udziałem najdłuższego autobusu. Pojazd przejechał bez problemu.
Przebudowa placu św. Małgorzaty rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Prace pochłoną 9,5 mln zł. 4,1 mln zł wyłożyły władze województwa dolnośląskiego w ramach unijnego wsparcia, pozostałą kwotę – ponad 5,4 mln zł – władze Świdnicy z budżetu miasta.
![Efektowne zakończenie sezonu w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/40-1-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


