Pierwsi przedsiębiorcy skorzystają z dotacji

  4

  Pierwsi przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mogli wyjechać na targi lub misje gospodarcze dzięki wsparciu z środków unijnych. Zarząd województwa zatwierdził listę projektów, które dostaną dofinansowanie na ten cel. Na razie wybrano 14 przedsiębiorstw, które łącznie otrzymają blisko 600 tysięcy złotych dotacji. Ale to nie koniec – do podziału zostało jeszcze ok. 3,4 miliona złotych. Wnioski o dofinansowanie udziału w wydarzeniach gospodarczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, nadal można składać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, która odpowiada za podział środków unijnych dla przedsiębiorstw.

  Największą popularnością wśród firm ubiegających się o dofinansowanie cieszyły się międzynarodowe targi w Poznaniu i w Kielcach – mówi Daniel Ekiel, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
  Z jednej strony świadczy to o tym, iż w Polsce organizuje się wydarzenia gospodarcze na światowym poziomie, z drugiej – koszty uczestnictwa w takich targach są niższe, niż w podobnych wydarzeniach w innych częściach świata. Przedsiębiorcy mogą osiągnąć podobne cele, angażując mniejsze środki. Wśród wybranych projektów znalazły się również wyjazdy na targi do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, a nawet Chin. Wybrane firmy pochodziły głownie z sektora zajmującego się produkcją maszyn, ale dofinansowanie dostały też przedsiębiorstwa z branży budowlanej, elektronicznej czy drukarskiej.

  Przedsiębiorcy będą mogli dofinansować wydatki związane między innymi z: wynajęciem i zabudową stoiska wystawienniczego, przejazdem i zakwaterowaniem uczestników, przygotowaniem i drukiem materiałów promocyjnych (ulotek, folderów, płyt CD z prezentacją przedsiębiorstwa), transportem eksponatów. Na te wydatki będą mogli przeznaczyć nie więcej niż 100 tys. złotych, z czego otrzymają zwrot do 50%.

  Zatwierdzona przez zarząd lista, zawiera pierwszą turę złożonych projektów. Przedsiębiorcy, którzy planują udział w targach lub misjach gospodarczych mogą nadal ubiegać się o dofinansowanie. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca będzie przyjmowała wnioski o dotacje do wyczerpania alokacji (czyli kwoty, która została przewidziana na dotacje) lub do 30 września. Wniosek o dotacje należy wypełnić w specjalnie do tego celu przygotowanym programie – Generator Wniosków (do pobrania na stronie internetowej DIP: www.dip.dolnyslask.pl). Taki wniosek zawiera m.in. opis wydarzenia gospodarczego, dane wnioskodawcy, planowane do osiągnięcia rezultaty. Dokumenty należy złożyć w siedzibie Instytucji (Wrocław, ul. Strzegomska 2-4).

  W razie pytań i wątpliwości przedsiębiorcy mogą kontaktować się z Punktem Informacyjnym DIP: telefonicznie: 71 776 58 12, 776 58 13, 776 58 14, e-mailowo: [email protected]l, lub osobiście w siedzibie instytucji: Wrocław, ul. Strzegomska 2-4.

  Poprzedni artykułŚKPR Świdnica o krok od I ligi
  Następny artykułMiss Polonia w Świdnicy [ZOBACZ KANDYDATKI]