Niezwykły happening na Rynku

  41

  11 maja w Świdnicy będą zbierane podpisy pod wyjątkową, ogólnopolską inicjatywną ustawodawczą. Czy uważasz, że dzieci powinny spędzać więcej czasu z rodzicami i w weekendy wyjeżdżać na rodzinne wycieczki? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, nie może Cię zabraknąć na świdnickim Rynku! Początek o godzinie 9.00.

  Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, 11 maja, na świdnickim Rynku organizuje wielki happening połączony ze zbieraniem podpisów pod inicjatywą ustawodawczą na Sejm Dzieci i Młodzieży, którego obrady odbędą się w święto wszystkich dzieci – 1 czerwca. Dlatego właśnie wcześniej, właśnie w Świdnicy na happeningu poruszamy bardzo ważny problem dotyczący wszystkich, ale przede wszystkim tych najmłodszych mieszkańców Świdnicy i całej Polski. Honorowy Patronat nad świdnicką akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak oraz Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Na akcji obecny będzie również znany podróżnik Marek Kamiński, który podzieli się z obecnymi swoimi spostrzeżeniami na temat wartości, które towarzyszą rodzinnym wycieczkom. – Rodzina jest dla dziecka i młodego człowieka najwłaściwszym, do naturalnym środowiskiem. Bliskość rodziców i dobry kontakt z dzieckiem daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zapewnia dobre warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego. Tworząc rodzinę, chcemy, aby Nasze dzieci czuły się w niej szczęśliwe i bezpieczne. Niestety, w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z problemem niewystarczającej ilości czasu i uwagi, jaką poświęcają sobie nawzajem członkowie rodziny. Dlatego popieram wszelkie inicjatywy, promujące aktywny spędzanie czasu w rodzinnym gronie – mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. W obecnym świecie praca, kariera i pieniądze są sprawną priorytetową. Dzieci większość czasu spędzają przed monitorem komputera lub telewizorem, nie pamiętają kiedy ostatnio były na spacerze, wycieczce z rodzicami, czy też kiedy wspólnie, rodzinnie spędzili czas. Dlatego podczas świdnickiej akcji należy to zmienić! A Ty możesz nam w tym pomóc? Potrzebujemy każdego głosu!

  Poprzyj tę wspaniałą inicjatywę! Wystarczy, że 11 maja złożysz swój podpis i odbijesz palec swojej dłoni na ogromnym, 30 metrowym płótnie ustawionym na Rynku! Gesty te mają być wyrazem poparcia tej akcji społecznej. To nic nie kosztuje, a może dać tak wiele. Każdy głos ma znaczenie i dlatego inicjatywę może poprzeć zarówno osoba pełnoletnia, jak i 2-letnie dziecko. Zademonstruj problem społeczny, którym jest zminimalizowana forma spędzania wspólnego czasu całych rodzin i wskaż gotowe rozwiązanie. Jest to inicjacja przedsięwzięcia, którego celem jest zebranie 100 tys. podpisów. Tyle potrzebujemy, by formalnie ustanowić prawa dzieci do wypoczynku ze swoimi rodzicami!

  Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, organizator happeningu, to podmiot niekomercyjny, który tworzy i rozwija portal Znanenieznane.pl. Jest to platforma, dzięki której m.in. szybko i łatwo można zaplanować gotową, rodzinną wycieczkę. I do takich wycieczek będziemy namawiać.

  W happeningu wezmą również uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, którzy otrzymali mandat na Sejm Dzieci i Młodzieży, 1 Czerwca w Warszawie. Klaudia Figurna oraz Wiktoria Mołoń to jedyne przedstawicielki miasta, które będą reprezentować Świdnicę w tym roku w dziecięcym parlamencie. Warto dodać, że Gimnazjum nr 3 już drugi rok z rzędu może pochwalić się tym specjalnym, honorowym wyróżnieniem. – Bardzo się cieszymy, że to właśnie nasi uczniowie wygrali zmagania o mandaty i będą mieli okazję wyjechać do parlamentu na 17 sesję. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie 5 propozycji działań wolontariackich na rzecz społeczności szkolnej lub lokalnej. Takie działania nie są dla nas obce, ponieważ już od wielu lat współpracujemy na zasadzie wolontariatu z Domem Dziennego Pobytu w Świdnicy i Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu, realizujemy również akcje w szkole, m.in. organizując międzyszkolne literaki, czy przygotowujący przez nas Bieg Zwycięstwa. Dlatego też tak chętnie przyłączamy się do happeningu wierząc, że kampania promująca spędzanie czasu rodziców z dziećmi okaże się skuteczna – mówi dyrektor gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Jolanta Giergiczna-Siwkin.

  Do udziału w happeningu zaproszone zostały również inne szkoły z powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego oraz działające na tych terenach stowarzyszenia.

  Na przybyłych czekają liczne atrakcje: balony, słodkości przygotowywane przez znanego świdniczanom Jacka Sikorę, Teatr Żywy z Bielawy, Quest Świdnicki przygotowany przez firmę Tradycja. Będzie z nami również fundacja dr. Clowna.

  Organizatorzy

  Poprzedni artykułPrezydent Wałbrzycha rezygnuje z urzędu
  Następny artykułKosmetyki, biżuteria i torebki za 15 tysięcy