Kosmetyki, biżuteria i torebki za 15 tysięcy

  0

  Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 19 – letniemu mężczyźnie, który wspólnie z 16 – latkiem włamał się do sklepu m.in. za kosmetykami przy ulicy Długiej w Świdnicy. Wartość strat wyniosła 15 tys. złotych. – Do złodziei doprowadzili paserzy – informuje Katarzyna Czepil z KPP Świdnica.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w zatrzymali cztery osoby w wieku od 18 do 36 lat, podejrzewane o paserstwo. Wśród nich są dwie kobiety. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów o wartości ponad 3 tys. złotych. Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Zarzuty paserstwa usłyszały zatrzymane przez policjantów kobiety, może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

  W trakcie prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali 19 i 16 – latka, podejrzewanych o dokonanie tego włamania. 5 maja mężczyźni po wyłamani drzwi od zaplecza sklepu weszli do środka i dokonali kradzieży kosmetyków, pozłacanej biżuterii oraz torebek damskich. Część skradzionych przedmiotów przekazali znajomym do sprzedaży, część pozostawili u siebie w mieszkaniach. Jak się okazało po zatrzymaniu, obaj włamywacze są poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Świdnicy – w celu doprowadzenia do Zakładów Poprawczych. Dzisiaj zostaną przesłuchani.

  Poprzedni artykułNiezwykły happening na Rynku
  Następny artykułPróbowali wyłudzić kredyt