Nadali ton polskiej prezydencji w Unii Europejskiej

  16

  Aż 22 laureatów konkursu plastycznego będzie mogło podziwiać swoje dzieła na specjalnej wystawie w Parlamencie Europejskim. Zadecydowała o tym komisja konkursowa, która spośród 242 prac wybrała prace, które będą reprezentować nasz region na wernisażu w Brukseli. Świdnicę reprezentować będą Agnieszka Malinowska, Przemysław Sygut, Kinga Mastalerz, Marta Chlewicka, Inga Kuc, Ewa Leboda i Weronika Śliwowska, a Świebodzice Daniel Stochniałek.

  Autor Jakub Wójtów

  Bardzo się cieszę, że wpłynęło aż tyle prac. Często dostawaliśmy po kilkadziesiąt plakatów z jednej szkoły – mówi Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego, organizatorka konkursu – Trzeba również podkreślić, że rozpiętość wiekowa uczestników była ogromna. Najmłodsza osoba miała 7, a najstarsza – 78 lat.

  W konkursie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Technika wykonania prac pozostawała dowolna. – Uczestnicy musieli wykazać się olbrzymią kreatywnością i puścić wodze fantazji. To dzięki temu otrzymaliśmy tak niebanalne prace – tłumaczy Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

  Konkurs trwał od grudnia 2010 roku do 30 kwietnia 2011 roku. Finałowe prace zostały wyłonione podczas dwóch posiedzeń Komisji Konkursowych. – Prace zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w Parlamencie Europejskim. Następnie wystawa odwiedzi 11 miast Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Już w połowie lipca nagrodzone plakaty będzie można podziwiać na wrocławskim Rynku. Wszystkich serdecznie zapraszam do obejrzenia nagrodzonych oraz wyróżnionych plakatów – mówi Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

  Poprzedni artykułDroga zamknięta. Objazd
  Następny artykułMacierewicz dzisiaj w Świdnicy