Marsz dla rodziny

  4

  W niedzielę, 29 maja na świdnickie ulice wyruszy specjalny marsz, to „Marsz dla Życia i Rodziny”. Przedsięwzięcie pod hasłem „Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu” organizuje Stowarzyszenie „Rodzice Rodzicom”.

  Celem marszu jest promocja rodziny i życia jako wartości ponadczasowej oraz fundamentu cywilizacji. Podczas przemarszu będziemy wspólnie promować Stowarzyszenie Krwiodawców „Kropla Życia”. Uczestnikom marszu rozdamy także materiały popularyzujące wiedzę o transplantacji i będziemy zachęcać do podpisywania oświadczeń woli dawców – tłumaczą organizatorzy.

  Znany jest już ostateczny przebieg marszu, którego uczestnicy zaczną się zbierać od godz. 16.00. Świdniczanie oraz przyjezdni goście w asyście kolorowych baloników i ze specjalnymi plakietkami wyruszą o godz. 16.30 z pl. św. Małgorzaty. Następnie przejdą ulicami Marii Konopnickiej, Mennicką, Kazmierza Pułaskiego, Rynkiem, Grodzką, Zamkową, Kotlarską, Rynkiem i Długą. Marsz zakończy się na pl. Jana Pawła II tuż przy świdnickiej katedrze. Wszyscy uczestnicy marszu obecni na placu zostaną sfotografowani. Pamiątkowa fotografia za kilka miesięcy zostanie zamknięta w specjalnej kuli, która zostanie zamontowana na wieży ratuszowej.

  Ale to nie koniec atrakcji, ponieważ od ok. godz. 17.00 na pl. Jana Pawła przewidziano liczne konkursy i zabawy np. w loterii będzie można wygrać rodzinny obiad. Przewidziano również nagrody dla najliczniejszych rodzin, a także dla najstarszego i najmłodszego uczestnika. Na pl. Jana Pawła II będzie można obejrzeć wystawę pokonkursową „Mamo, tato jesteś moim Mistrzem”. W programie przewidziano również występy zespołów m. in. Młodzieżowego Domu Kultury.

  Z okazji marszu zorganizowany zostanie także konkurs na najlepsze hasło promujące rodzinę lub życie skierowany do wszystkich uczestników. Do 10 czerwca zaś potrwa konkurs na prace plastyczne i fotograficzne z Marszu. Adresatami konkursów są dzieci i młodzież. Hasła i prace konkursowe będą przyjmowane do 10 czerwca w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku (ul. Wewnętrzna). Rozstrzygnięcie obu konkursów zaplanowano na 12 czerwca na godz. 15.30 w Teatrze Miejskim.

  Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek i biskup świdnicki, ks. Ignacy Dec.

  Poprzedni artykułNajpiękniejsza jest 13-tka!
  Następny artykułRady od samego mistrza [VIDEO]