Liczby minionego tygodnia

  2

  Blisko 2 000 gości, ponad 50 paneli dyskusyjnych, 130 akredytowanych dziennikarzy, 7 rankingów samorządowych. Imponujące liczby wiążą się z II Kongresem Regionów, który był najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia. Wszystkie jednak bledną przy skromnej cyfrze 3. Po raz pierwszy w historii świdnickiego szpitala na świat przyszły trojaczki. Nicola, Marcel i Oliwia urodzili się 10 maja tuż po 9.00, a szczęśliwymi rodzicami są Beata Kubiak i Radosław Grobelny.

  Lekarze, pielęgniarki i położne mieli zresztą w minionym tygodniu pełne ręce pracy, bo w Świdnicy przybyło aż 33 nowych obywateli. Urząd Stanu Cywilnego odnotował 6 ślubów cywilnych i 4 konkordatowe. Zmarło 15 osób.

  3 bramki strzelili burmistrzom przedstawiciele powiatów podczas towarzyskiego spotkania (10 maja), dedykowanego pamięci  Krzysztofa Wierzęcia. Szefom gmin udało się zdobyć tylko 1 gola. II miejscem w Polsce może pochwalić się świebodziczanin. Mateusz Brzuchacz został wicemistrzem kraju w kulturystyce.

  Nie próżnowali przestępcy. Aż 12 000 porcji amfetaminy w samochodzie i w mieszkaniu mieli dwaj mieszkańcy powiatu, zatrzymani przez świdnickich policjantów.

  Poprzedni artykułO znaczeniu historii w życiu
  Następny artykułTomasz Terlikowski wraca do Świdnicy