I liga, I liga Świdnica! [FOTO]

6

Łzy trenera Krzysztofa Mistaka, wielka radość zawodników. ŚKPR Świdnica wygrał z AZS AWF Warszawa 25: 24 i awansował do I ligi piłki ręcznej. Zawodnicy w dwumeczu okazali się lepsi o 10 bramek.

Świdniccy szczypiorniści od początku meczu byli stroną przeważającą. Rozsądnie zagrali w ataku i obronie. Kilkoma paradami popisał się bramkarz ŚKPR Świdnica Marcin Schodowski. Do przerwy świdniczanie prowadzili różnicą 8 bramek (14 : 6). Druga połowa to atak zawodników z Warszawy. Za wszelką cenę chcieli wygrać mecz u siebie, bo na zwycięstwo w dwumeczu było za późno. AZS AWF Warszawa w ostatnich sekundach meczu mógł doprowadzić do remisu, ale świetną interwencją  Damian Olichwer.

AZS AWF WARSZAWA – ŚKPR ŚWIDNICA 24 – 25

ŚKPR ŚWIDNICA – Schodowski, Olichwer, Makowiejew 4, Gnysiński 3, Kłos 3, Piędziak 3, Bąk  3, Kijek 2, Herudziński 2, Juściński 2, Rutkowski 1, Haczkiewicz 1,  Mrugas 1, Rogaczewski