Drugi Orlik. Tym razem przy SP nr 6 [FOTO/VIDEO]

  10

  Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy powstanie boisko w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Bliźniaczy kompleks działa już w Świdnicy przy Szkole Podstawowej nr 4.

  Obecny stan boiska przy SP 6

  Nowe boisko wpisuje się w nasz wieloletni plan poprawy bazy sportowej w mieście. Dotyczy to nie tylko szkół i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale także osiedli. W ostatnich latach mogliśmy obserwować inwestycje na dużą skalę. W tym roku orlik zastąpi wysłużone asfaltowe boiska, które są obecnie do dyspozycji na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. Baza sportowa szkoły poprawi się więc zdecydowanie, a korzystać z niej będą mogli również inni mieszkańcy –  mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Jeśli szybko uda się wyłonić wykonawcę, to prace przy budowie boisk rozpoczną się jeszcze w lipcu i zakończą w październiku tego roku. Udostępnienie Orlika planowane jest na listopad.

  Do prezydenta wpłynęło już pismo z Ministerstwa Sportu i Turystyki z informacją, że 330 tys. zł dotacji na budowę Orlika w Świdnicy zostało zabezpieczone. Taką samą kwotę wyłoży Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a brakujące pieniądze dołoży miasto Świdnica ze swojego budżetu.

  W ramach inwestycji przy ul. Wodnej powstaną dwa boiska. Jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej. Kompleks będzie ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w zaplecze z szatnią i sanitariatami.

  Identyczny obiekt od grudnia 2009 roku służy uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Marcinkowskiego i mieszkańcom osiedla Młodych.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  [photospace]

  Poprzedni artykułSkarb z Przyłęgowa [FOTO]
  Następny artykułŁZY „Bez słów”