Dom Nauczyciela sprzedany

  35

  1 mln 410 tys. zł tyle wpłynie do budżetu powiatu z tytułu sprzedaży kompleksu przy al. Niepodległości 14 w Świdnicy, gdzie mieści się Dom Nauczyciela. Przed chwilą zakończył się przetarg na sprzedaż tego budynku. Nabywcą jest osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie naszego powiatu.

  – Więcej informacji na temat nabywcy nieruchomości będzie można uzyskać w momencie, gdy wyniki przetargu zgodnie z procedurą zostaną podane do publicznej wiadomości. Ogłoszenie o wynikach będzie dodatkowo wywieszone w naszym urzędzie przez 7 dni. Procedura jeszcze się nie zakończyła, ale bardzo się cieszymy, że udało nam się sprzedać tę nieruchomość – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, która odpowiedzialna jest za sprawy związane z gospodarką nieruchomościami w powiecie.

  Cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 1mln 396 tys. zł. Dzisiejszy przetarg był pierwszy, ustny i nieograniczony. Oznacza to, że każdy mógł do niego przystąpić, a cena była licytowana. Ponieważ zgłosił się tylko jeden zainteresowany kupnem podmiot, zobowiązany był on zaproponować w licytacji cenę większą niż wywoławcza (nie mniej niż 1% ceny wywoławczej). Ostatecznie budynek sprzedano za 1 mln 410 tys. zł. Jednak cała procedura jeszcze się nie zakończyła. Od dzisiaj musi bowiem minąć 7 dni, gdy informacja o rozstrzygnięciu przetargu zawiśnie na tablicy ogłoszeń i po tym okresie powiat będzie musiał podpisać z nabywcą nieruchomości umowę sprzedaży. Wtedy także do budżetu powiatu wpłyną uzyskane ze sprzedaży środki.

  Na tę chwilę nie ma także żadnych informacji ze strony nabywcy o konieczności przeniesienia podmiotów, które obecnie mają tam swoje siedziby. Decyzja o ewentualnych przenosinach będzie znana dopiero po podpisaniu z nabywcą umowy.

  ***

  Sprzedany dzisiaj budynek to bardzo atrakcyjna nieruchomość usytuowana praktycznie w centrum miasta. Posadowiony jest na niej budynek wolnostojący użytkowy o charakterze administracyjno-usługowym, trzykondygnacyjny, podpiwniczony, wyposażony w instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz ogrzewanie gazowe z kotłowni usytuowanej w przyziemiu. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1163,20 m2.

  Na zapleczu posesji usytuowany jest budynek pełniący wcześniej funkcję mieszkalną, parterowy, niepodpiwniczony. Do budynku przylegają komórki gospodarcze posadowione wzdłuż bocznej granicy działki. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 115,70 m2.

  Nieruchomość jest ogrodzona, teren częściowo utwardzony nawierzchnią asfaltową.

  Poprzedni artykułLatarnia wróciła na plac św. Małgorzaty
  Następny artykułDesant posłów na Świdnicę