W weekend jarmarki wielkanocne

  0

  W sobotę 16 kwietnia, od godz. 11.00 świetlica Leśniczówka w Witoszowie Dolnym gościć będzie twórców oraz miłośników sztuki ludowej i kulinarnej. Będzie można na nim zobaczyć, dotknąć oraz kupić dzieła twórców (rękodzieło artystyczne, rzemiosło artystyczne, kulinaria tradycyjne). O godz. 12.00 Zespół Ludowo-Estradowy „Mokrzeszów” zaprezentuje się Wielkanocnym Widowisku Obrzędowym.

  – Tegoroczny II już gminny jarmark wielkanocny będzie wyjątkowy, nie tylko ze względu na liczbę wystawców, których w tym roku mamy aż 12, ale również z uwagi na występ Zespołu „Mokrzeszów”. Już teraz pragnę zaprosić wszystkich, którzy poszukują oryginalnych pomysłów na świąteczne dekoracje, smacznych wielkanocnych potraw i przepisów na ich wykonanie. Z pewnością tego nie zabranie w Witoszowie – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztof Jas.

  Sołectwo Bystrzyca Górna  zaprasza na święto BABY WIELKANOCNEJ w najbliższą sobotę 16.04.2011 na godz. 16.00 do Bystrzycy Górnej. Organizatorem spotkania są: Rada Sołecka, Biblioteka Publiczna Gminy Świdnica, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”.  – Przy okazji prezentacji wielkanocnych słodkości, planujemy zorganizować kiermasz palm wielkanocnych, pisanek, różnych technik ich dekoracji oraz stroików świątecznych – zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia.

  W niedzielę 17 kwietnia, o godzinie 14.00, na Hali Sportowej w Marcinowicach już po raz siódmy odbędą się prezentacje konkursowe stołów wielkanocnych pod nazwą „Tradycje Stołu Wielkanocnego”.

  Poprzedni artykułWypadek na skrzyżowaniu [FOTO]
  Następny artykułTargi Pracy w Świdnicy