W Jaworzynie Śląskiej znów wybory

  2

  Jaworzyna Śląska jest jedyną gminą w powiecie świdnickim i jedną z ośmiu na terenie właściwości komisarza wyborczego w Wałbrzychu, gdzie trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające do samorządu. Powodem jest rezygnacja z mandatu radnego Marka Zawiszy z Komitetu Wyborczego „Nasza Gmina”, który został wiceburmistrzem.

  Na zdjęciu burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz i Marek Zawisza, zastępca burmistrza

  Decyzję o wygaszeniu mandatu Rada Miejska podjęła 7 marca. Wojewoda dolnośląski na tej podstawie zarządził wybory uzupełniające. Termin został wyznaczony na niedzielę 29 maja. Na 1 osobę z listy kandydatów głosować będą tylko wyborcy z okręgu nr 2. W godzinach od 8.00 do 22.00 będzie działał tylko 1 lokal wyborczy. W listopadowych wyborach w tym okręgu do głosowania uprawnionych było 2 273 mieszkańców.

  Kto wystartuje, będzie pewne pod koniec kwietnia. Komitety Wyborcze mają czas do północy 29 kwietnia na zgłaszanie kandydatów do Rady Miejskiej. Rejestracji dokona Miejska Komisja Wyborcza.

  Wybory uzupełniające wojewoda zarządził w 8 gminach regionu wałbrzyskiego. Wszystkie dotyczą miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. W większych, zgodnie z ordynacją wyborczą, na miejsce osoby, która rezygnuje z mandatu radnego, wybierana jest kolejna z listy (komitetu, z którego startował rezygnujący).

  asz

  Poprzedni artykułKOMBII na Kongresie Regionów [PROGRAM]
  Następny artykułŚwidnicki Talent, znamy finalistów [POSŁUCHAJ]