Tradycyjne jajeczko u seniorów

  0

  Spotykają się niemal codziennie, by wspólnie spędzić czas, pojechać na wycieczkę albo podzielić się unijną żywnością. Zaś w każde święta organizują uroczyste, świąteczne spotkania, podczas których dzielą się opłatkiem lub jajeczkiem. To świebodziccy seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, najliczniejsza chyba organizacja społeczna w Świebodzicach.

  Wielkanocne spotkanie seniorów odbyło się w środę, 20 kwietnia, w ich siedzibie przy ul. Żeromskiego. Jak zawsze zaproszono przyjaciół organizacji, którzy od lat wspierają jej działalność – a wśród nich m. in. burmistrza Bogdana Kożuchowicza, księdza prałata Augustyna Nazimka czy Bogusława Krzysztofowicza, miejscowego przedsiębiorcę.

  Zanim rozpoczęły się świąteczne życzenia i poczęstunek, głos zabrał szef organizacji, Jan Welc; następnie wszyscy zebrani obejrzeli spektakl o tematyce męki i zmartwychwstania Pańskiego, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2, z Koła Aktywności Twórczej „Amicus”, pod kierownictwem pani Haliny Serafin. Występ utalentowanych gimnazjalistów został nagrodzony gorącymi brawami i podziękowaniami, złożonymi przez Teresę Małecką na ręce opiekunki grupy.

  Burmistrz Bogdan Kożuchowicz serdecznie dziękował za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w wielkanocnym śniadaniu.
  – Jak zawsze można się tu poczuć jak wśród przyjaciół, życzę wszystkim radosnych, błogosławionych i pełnych nadziei świąt Wielkiej Nocy – złożył życzenia burmistrz.

  Poprzedni artykułKongres Regionów o marketingu miast
  Następny artykułWłaściciel przywiązał go i zostawił?