Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz VII

  0

  Już po raz VII gmina Marcinowice zaprasza na Tradycje Stołu Wielkanocnego. Początek dzisiaj, 17 kwietnia, o godzinie 14.00 w hali sportowej w Marcinowicach. Połączone z konkursem i degustacją spotkanie rokrocznie stanowi wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji. Swoim zasięgiem obejmuje ona cały region Ziemi Świdnickiej, a także Stowarzyszenie Gmin Ślężańskich. W tym roku wśród gości będą partnerskie powiaty: łowicki, kartuski i tatrzański.

  Impreza organizowana jest w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach. Ma ona formułę konkursu polegającego na przygotowaniu przez każdego uczestnika imprezy stołu z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Od sześciu lat specjalnie powołane jury, złożone ze znanych osób stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem jak i smacznymi potrawami. Jak do tej pory okazywało się jednak, że wszystkie prezentacje należały do tych szczególnych i wyjątkowych.

  Konkurs „Tradycje Stołu Wielkanocnego”  zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających jest przede wszystkim dobrą zabawą i pokazaniem, że nasza tradycja jest jednocześnie naszym wielkim bogactwem. Całość kończy się wręczeniem nagród i wspólną degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich przybyłych na uroczystość gości i zwiedzających. Odbywa się to na tle ludowej muzyki i piosenek wykonywanych przez zespoły, które jednocześnie prezentują stół.

  Z pewnością największą wartością tej imprezy jest to, że bierze w niej udział wiele pokoleń: dzieci, młodzież, ich rodzice i dziadkowie, rady sołeckie, koła gospodyń, zespoły folklorystyczne ale również ci, których życie z różnych stron świata przywiodło w nasze strony. Stanowi to ciekawy i unikatowy zestaw kulturowy.

  Organizatorem Tradycji Stołu Wielkanocnego jest Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach przy współpracy Powiatu Świdnickiego. Zapraszamy do hali sportowej w Marcinowicach 17 kwietnia 2011 roku o godzinie 14.00.

  FOTO GOK Marcinowice

  Poprzedni artykułDroższe bilety MPK. Podwyżka czy korekta?
  Następny artykułVII sesja Rady Miejskiej. Relacja TV